ARA02129092814

Küf Temizliği Nasıl Yapılır?

Küf Temizliği Çözümü

Küf temizliği nasıl yapılır? İş yeri ve konutlarda en çok küflenme nerelerde meydana gelir? Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki; küf insan sağlığı ve tüm canlı organizmaların yaşamlarını idame ettirmelerinin önünde büyük bir engeldir. Bu oluşum bazı ortam şartlarının meydana gelmesi neticesinde vuku bulur. İş ve yaşam alanlarının bu zararlı organizmalardan kurtulması için öncelikle nemli bölgelerin yok edilmesi gerekiyor. Çünkü küf oluşumuna etki eden en büyük etken ıslak ve nemli alanlardır. Her türlü yüzeyde küf oluşumu muhtemeldir. Böyle bir durumda genel temizlik işlemleri geciktirilmemeli ve gerekirse profesyonel bir temizlik şirketinden yardım alınmalıdır.

Küflerin Bulunduğu Yerler

Küflerin bulunduğu yerler oldukça değişken olabilmektedir. Hemen her türlü mekanda ve yüzeyde küf görülme olasılığı vardır. Gıdalar üzerinde oluşabileceği gibi, cam yüzeylerde, ağır plastik ürünlerde ve metaller üzerinde de meydana gelebilmektedir. Küf sporları insan sağlığı açısından ciddî tehdit içerir. Gıdalar üzerinde küflenme olduğu takdirde, bu gıdaların tüketilmesi büyük sağlık sorunları meydana getirir. Yaşanılan ve iş gücü sağlanan alanlarda oluşan küfler, solunan havaya karışarak yine tüm canlı organizmanın sağlıklı yaşam standartlarına menfî bir etkide bulunacaktır.

Duvardaki, Tavanda ki küf temizliği için unutulmaması gereken en önemli önlem ortamın kuru olmasını sağlayacak önlemlerin alınmasıdır. Tesisat sorunları nedeni ile oluşan ıslaklıklar giderilmelidir.

Küf Oluşumunu Engellemek İçin

Küf oluşumunu engellemek için ortamları kuru ve serin tutmak dışında hava güzelleyici mekanizmalar da tercih edilebilir. Isıtma ve soğutma programlarının bir çoğu, hava temizleyici özel filtrelere sahiptir ve ortamlarda küf oluşumunu da engellemek üzere bir çalışma prensibi sergiler. Fakat yerleşmiş küflerin bu cihazlarla ortadan kaldırılması pek mümkün olmayacaktır. Kısmî küflenme durumları için, genel temizlik faaliyetleri yeterli olacaktır. Daha yoğun bir yayılma söz konusuysa işyerleri, mağazalar, fabrikalar, hane ve konutlar, plazalar, AVM’ler, spor merkezleri, tiyatro & sinema salonları, ofisler ve benzer strüktürlerde profesyonel temizlik hizmetleri sunan kuruluşlardan yardım almanız yerinde olacaktır.

Küf aslen bir mantar türüdür. Çok hücreli bir yapılanmaya sahiptir. Maddesel olarak iplik benzeri bir yapılanmaya sahiptir. Çok küçük mikroorganizmalar hâlinde meydana gelir ve gitgide çoğalma gösterir. Bulundukları yüzeylerde yeşil, beyaz, gri, siyah renklerle kendini belli eder. Gıdalarda kimyevî bozulmalara yol açarak görünüm, tat ve koku durumuna da tesir eder.

Küf Temizliği

Küf temizliği uygulanacak yüzeyin nitelik ve karakterine bağlıdır. Her bir yüzeyde husuî temizlik programı planlanmalı ve en uygun temizlik malzemeleri ile sorunun tekrar etmesine engel olunmalıdır. Profesyonel ve alanında yetkin bir temizlik firmasından destek almayı düşünüyorsanız; öncelikle firmamın kurumsal değerini araştırmalısınız. İnsanların kişisel ve toplu hâlde bulundukları mekanların temizlik ve bakım prosedürleri, yasal bazı gerekliliklere bağlanmıştır. İnsan sağlığına etki edebilecek her bir hizmet kolu, uygulama yöntemlerinden kullanılacak malzemelere kadar yasal bir programa bağlıdır.

Gıdalarda ve iç mekanların muhtelif bölgelerinde oluşabilecek küf ve mantarlar sağlığınıza ve yaşam kalitesine negatif etki eder. Hem yaydıkları kötü koku hem de yüzeylere verdikleri zarar bakımından da oldukça rahatsız edici bir durumdur. Yiyecekleri serin yerlerde saklamak ve kapalı bir şekilde muhafaza etmek, ortamları nemden arındırmak, rutin temizlik faaliyetlerini yerine getirmek küf oluşumunu büyük oranda engelleyecektir.

Kale Temizlik ile Küf Temizliği Hizmeti

Kale temizlik şirketimiz profesyonel hizmet anlayışı ile temizlik kategorisinde yer alan tüm taleplere cevap verecek bir yapı ve tecrübeye sahiptir. Küf temizliği hizmeti de bu kategorilerin içerisinde yer almaktadır. Yukarıda belirtildiği üzere küfün oluşumu ve sonrasında tamamen yok edile bilmesinin çözümleri sunulmuştur. Küf temizliği çalışmasını eğer ki profesyonel bir temizlik şirketi eli ile çözüm üretmek istiyorsanız iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak bizlere ulaşa bilirsiniz.

1 Comment on Küf Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Evimde cam çati bölgesinde yoğun şekilde siyah küf oluşumu var. Küfün olduğu bölge yerden yaklaşık 7 metre yüksekte bir bölge bu sepeple portatif iskele ile çalışılabilir.
    Bu küfü sporlari etrafa dağıtmadan profesyonel biosit küf temisleyiciler ile temizleme hizmeti verebilirmisiniz.

Yorum Yap - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*