ARA02129092814

Profesyonel Temizlik Şirketleri

Profesyonel Temizlik Şirketleri

Türkiye de ve özellik ile İstanbul da Temizlik Şirketleri sayısı binlerle ifade edilmeye başlandı. Bunun nedenleri konusuna sektörün bir çok cevabının olduğunu görmekteyiz.

Neden Bu Kadar Çok Temizlik Şirketi Var?

Bu sorunun çok fazla cevabı var. Bu nedenleri kısaca özetlemek gerekirse;

 1. Temizlik Şirketlerine  olan talep sayısı çok fazladır. Yani arza göre talep oluşmaktadır.
 2. Temizlik şirketlerinin kurulması çok basittir. Yani kurulmaktan kasıt resmi bir kurulumdan bahsetmiyoruz. Yani bir ekip kurup temizlik taleplerini karşılamak oldukça basittir.
 3. Temizlik şirketleri için merdiven altı olarak tabir ettiklerimiz için bir ofis veya sabit bir adresin çok önemi yoktur. Bu nedenle yasal olarak denetlenme, vergi verme gibi bir durumları yoktur. Bu da onlara rahat hareket etmelerini sağlamaktadır.
 4. Temizlik Şirketi için çok büyük yatırımlar gerektirmemektedir. Orta sınıf bir temizlik şirketi için bir kaç binlik yatırım yeterli olabilmektedir.
 5. Temizlik Şirketlerinin bir diğer avantajları ise, artık temizlik personelini bir şirketten talep edenler için tek seçenek internettir. Bunun farkında olan temizlik şirketleri kurdurdukları web sitelerine küçük paralarla reklam vererek talep toplaya bilmektedir.
 6. Temizlik Personeli talep eden ev hanımları ve firmalar, temizlik şirketinin kalitesini, resmiyetini çok fazla incelemiyor olması bu tür şirketlerin sayısının çok fazla olmasına neden olmaktadır.

Temizlik şirketlerinin neden bu kadar çok olduğu sorusuna cevap bulmaya çalıştık. Yukarıdaki nedenlerle birlikte çok daha fazlası olduğundan emin olabilirsiniz. Biz kısaca özetlemeye çalıştık.

Profesyonel Temizlik Şirketleri

Profesyonel Temizlik Şirketleri

Profesyonel Bir Temizlik Şirketi Nasıl Olmalıdır?

Temizlik Şirketleri arasında profesyonel olanların sayısı çok az da olsa bu ili ehli ile yapanlarda yok değil. Kale Temizlik Şirketi olarak profesyonel bir yapıya sahip olup onu dahada geliştirmek için çalışmaktayız. Profesyonel bir temizlik şirketinin kısaca özeti şu şekilde olmalıdır;

 1. Öncelik ile kesinlik ile resmi bir şirket olmalıdır. Vergi veren, personellerine sigorta yapan ve iş sağlığı konusunda gerekli tedbirleri almalıdır.
 2. Personellerine hizmet içi eğitimleri vermelidir. Ve ekibini oluştururken alacağı personelin tüm bilgilerini edinmelidir. Özellikle de sabıka kayıtlarını incelemelidir. Çünkü müşteri güvenliği önemlidir ve bu konuda en büyük problem personelden çıkabilmektedir.
 3. Sabit bir iş yeri adresi ve ofisi olmalıdır. Özellikle kurumsal firmalar şirketin ofisine giderek bire bir görüşmelerinin büyük faydası vardır.
 4. Personelleri mutlaka özel kıyafetlerle hizmet vermektedir. Çünkü profesyonel şirketlerin herhangi bir gizlilik korkusu olmadığı için marka bilinirliğini artıracak çalışmaları yapmaktadır.

Kısaca profesyonel temizlik şirketlerinde olması gerekenleri özetledik. Amacımız aramış olduğunuz hizmeti en iyi şekilde almanızı sağlamaktır. Bizler Kale Temizlik Şirketi olarak bu konuda sürekli olarak iyileştirme çalışmaları yürütüyoruz.

Profesyonel Olmak için bir işte o işi benimsemek ve hayatınızda yer edindirmeniz gerekmektedir. Kale Temizlik Şirketi olarak tek işimiz hizmet sektöründe Temizlik’tir.

1 Comment on Profesyonel Temizlik Şirketleri

 1. Kale temizlik şirketi burada belirttiği gibi gerçekten profesyonel hizmet anlayışına sahip bir şirkettir. İnşaat sonrası için çalıştığımda bunu görmek beni memnun etti. Genelde yorum yazmam hiç bir şirket için ama bu şirket inşaat sonrası olmasına karşın beni memnun bıraktığı için yorum yazmak istedim.

Yorum Yap - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*