ARA02129092814

Yat Temizliği

Yat Temizliği Şirketi

Yat temizliği,yerinde gerçekleştirilen uygulamalardan biridir. Bu hizmet özel yatlarınıza yönelik sağlandığı gibi; gemi, tekne vb. alternatif su taşıtlarının bakım ve temizlik sürecini de kapsamaktadır. Deniz araçlarınızın bulunduğu yat limanları, tersaneler, iskele ve marinalarda gerçekleştirilen temizlik süreci, sefer öncesinde mutlaka yerine getirilmesi elzem uygulamalardan biri. Tüm konut, yapı, araç ve benzer mülklerin temizliğinden farklı olarak, su taşıtlarının ayrıca nemin etkilerinden de arındırılması gerekiyor. Sürekli su yüzeyinde bulunan bu hacimli yapılar, malzemesi ve yalıtımı ne olursa olsun rutubetin etkilerine maruz kalacaktır. Eskime, yıpranma ve kullanılmaz hale gelme gibi sorunların önüne geçmek için, yatların ve diğer deniz araçlarının periyodik temizlik faaliyetleri aksatılmamalıdır.

Kale Temizlik Şirketi ile sizde yat ve gemi temizliği taleplerinize çözüm bulmuş olacaksınız.

Tuzlu su uzun vadede bazı tepkimelere yol açar. Bu tesirler yapının yüzeylerinde kimyasal değişimlere sebebiyet verebileceği gibi, kullanım alanlarına ve eşyalara da sirayet eden bir sürece işaret eder. Ayrıca yine kullanım alanlarında zemin, kapılar, wc, mutfak, banyo ve yatak odaları da düzenli olarak atık ve tozlardan arındırılmalıdır. Bütünsel bir yat temizliği sağlamak, özel ve profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Üstünkörü bir müdahale, bu büyük çaplı ve hücresel araçların tam teşkilatlı temizlemesine mani olacaktır.

Yat temizlik hizmetleri veren şirketler iç ve dış yüzeylere, mobilyalara ve diğer yapı unsurlarına yönelik çevresel bir müdahale planı hayata geçirirler. Bunun için alanında deneyim kazanmış ve uygulamanın esaslarına hakim personellere sahip bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

Yat Temizliği Esasları

Yat temizliği esasları ve uygulamada izlenecek yol haritası, nitelikli firmaların bakım prosedürlerinde yer almaktadır. Bu kapsamda şirketlerin atması gereken adımlar hem araç sahibini tatmin etmeli hem de yasal yönergelere uyumluluk göstermelidir. Temizlik işleminin nasıl yapılması gerektiği ve dikkat edilecek hususlar şu maddelerle özetlenebilir:

  • Öncelikle keşif programları gerçekleştirilmeli ve hareket planı oluşturulmalıdır.
  • Mutabık kalınan gün ve saate gerekli ekipman ve yeterli personel ile hizmet sağlanmalıdır.
  • Bu sofistike uygulama öncesi, çevresel can ve mal güvenliği tedbirleri alınmalıdır.
  • Temizlik ve bakım programına alınacak deniz aracının çevresi sınırlandırılmalı ve alana girişler engellenmelidir.
  • Her bir yapı hücresi için ayrı bir temizlik malzeme listesi oluşturulmalıdır.
  • Kullanılacak kimyasalların Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ürünlerden olmasına özen gösterilmelidir.
  • Kullanılan kir ve yağ çözücü ürünlerden sonra, saf su ile kimyevî etkiler ortadan kaldırılmalıdır.
  • İş bitiminde genel bir kontrol seansı gerçekleştirilmeli, herhangi bir yüzey veya bölmede eksik bırakılmadığından emin olunmalıdır.

Bu standart müdahaleler, yat temizlik programının olmazsa olmazı. Kurumsal temizlik şirketleri ayrıca, tadilat ve revizyon gibi hizmetleri de müşterilerine sağlamaktadır. Yüzeylerde ya da kullanılan eşyalarda aşınma, deformasyon, renk dokusunda bozulmalar ve benzeri etkiler de giderilerek daha kapsamlı bir bakım gerçekleştirilir. Hizmet sırasında ekip ve ekipman mevcudiyeti oldukça önemli bir husus. İşlemin sağlanacağı alan hacmi ve birim varlığı, faaliyet gösterecek personel sayısını da belirler. Bu yüzden yatın metrajı ve bölmeleri saptanmalı, buna göre bir hizmet projesi hayata geçirilmelidir.

Yat Temizlik Şirketi

Yat temizlik şirketi arayışınızda, profesyonel kimliğe ve kurumsal bir arayüze sahip kurumları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Şirketimiz; sefer aralarında, yatlarda düzenlenen toplantı ve aktiviteler öncesinde bütünsel bir temizlik hizmeti sunmaktadır. İç ve dış yüzeyler, derinlemesine bir temizlik sürecine tabi tutulur. Tüm girift alanlar ve detaylar bu programa dahil edilir. Hijyen standartları ve sağlık koşulları gözetilerek yapılan bu temizlik faaliyetlerinde hem sağlığınıza hem de çevredeki canlı organizmaya zarar vermeyen malzeme kullanımı gerçekleştirilir. Sigortalı personellerimiz, alanında deneyimli ve uzman bireylerdir.

Yat Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Gündelik yaşam koşulları ve iş seyahatleri sonrası yatlarınızın temizliğine yeterli vakit ayırmakta zorlanabilirsiniz. Kara taşıtları ve binalarda temizliğe gösterilen hassasiyet bu deniz üstü araçlarda bazen hak ettiği seviyede olmayabiliyor. Deniz yaşantısını seven pek çok birey kişisel gezi tekneleriyle sık-sık seyahat etmekte. Bazen iş gezileri, toplantılar ve bazı sosyal faaliyetler bu özel mekanlarda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca uzun gemi yolculuklarında kullanılan daha hacimli deniz araçları, ortak kullanımın yarattığı etkilerle bakıma muhtaç bir duruma gelmektedir. Doğal bir sürecin sonucu olarak, yatlar ve deniz üstü taşıtlar belli aralıklarla revizyon faaliyetlerine alınmak durumunda.

Firmamız, özel ve kamusal yatlar, gemiler ve tekneler için oldukça nitelikli bir eylem planı hayata geçirmektedir. Bu uygulamaların uzmanlık ve deneyim gerektirdiğinin bilincinde olan kurumsal yapılanmamız; hızlı, ekonomik ve kapsamlı bir hizmet vadediyor. Bu tip komplike uygulamalar, doğru bir planlama ve kalifiye personellere ihtiyaç duyar. Kullanılacak malzemelerin seçiminden, aracın ihtiyaç duyduğu tüm dokunuşların tahliline kadar gerçekçi bir süreç hayata geçirilmeli, sonuç odaklı ve müşteri memnuniyetini kıstas alan bir hizmet sağlanmalıdır. Bu özel mekanlarınızın düzenli bakım ve temizlik işlemlerini yerine getirerek, estetik ve sağlık kavramlarının güçlü bir sentezine kavuşabilirsiniz. Detaylar ve ücretlendirme için; firmamızla 7/24 iletişim sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*