ARA02129092814

Mermer Cilalama – Kristalize ve Süt Mermer Cilalaması

Mermer Cilalama
Mermer Cilalama Hizmeti

Mermer Cilalama hizmetlerimiz Kristalize Mermer Cilama ve Süt ( Polimer ) Mermer Cilalaması şeklinde 2 seçenek ile yapılmaktadır. Bu yapılan cilama işlemlerinde amaç var olan zeminin mat halinden kurtarmaktır. Mermer, göz alıcılığı ile bir çok alanda vazgeçilmezdir. Görünüşüyle bizleri büyüleyen, dayanıklılığı ile tarihe kafa tutan bu doğal taşın geçmişten günümüze bir çok kullanım alanı bulunur. Günümüzde daha çok evlerimizde ve iş yerlerimizde dekorasyon amacı ile kullanılmaktadır.  Çok fazla dikkat çektiği için, bakımının da düzgün yapılması kullanım ömrünü ve görüşünü için oldukça önemlidir. Bu yüzden Mermer Cilalama işlemi özenle yapılması gereken bir işlemdir. Tercihen alanında uzman kişiler tarafından yapılması, mermerin en gösterişli  hale gelmesini sağlar.

Mermer Cilalaması

Mermer Cilalaması işlemi, aksatılmaması gereken bir işlemdir. Kristalize ve Süt Mermer Cilalaması Görünüşü iyileştirmek dışında bir çok faydası vardır. Cila malzemesine göre değişlik gösterse de, cilalı yüzey kayganlığı en aza indirir. Mermerin darbelere ve çiziklere karşı dirençli olmasını sağlar. Bu sayede kullanım ömrünü uzatır ve devamlı kullanıldığı taktirde uzun süre görünüşünü ilk günkü gibi korur. Mermerde var olan delikler ve gözenekler cila ile dolar. Bu sayede kir ve bakteri oluşumunu en aza indirir. Cilalı yüzeylerin günlük temizliği, cilasız yüzeylere nazaran daha kolay ve daha çabuk olur. En sık kullanılan iki tip cila vardır. Bunlar Polimer Cila ve Kristalize Cila şeklindedir.

Mermer Cilalaması

Mermer Cilalaması Nasıl Yapılır?

Mermer Cilalama Nasıl Yapılır?

Mermer Cilalama Nasıl Yapılır? sorusu önemli bir sorudur. Yanlış kullanım ve yanlış uygulama mermerde kalıcı hasar bırakabilir ve istenmeyen görüntü oluşturabilir. Bu yüzden deneyimli kişiler tarafından yapılması önerilir. Cilalama işlemi malzemesine göre farklılık gösterir. Bu konuda siz değerli ziyaretçilerimize Mermer Cilalama işlemlerinin çeşitlerine göre uygulama yöntemlerini tek tek anlatacağız.

Süt ( Polimer )  Mermer Cilalama

Süt (Polimer) Mermer Cilalama, ana maddesi polimer olduğu için rengi beyazdır. Halk arasında süt cila veya sürme cila olarak da bilinir. En çok kullanılan yüzeyler: mermer, karo, traverten, mozaik ve bunlara benzer yüzeyler.

Cilalama işlemine başlamadan önce, cilalama işlemi uygulanacak yerin temiz ve kuru olduğuna emin olunuz. Yüzey üstündeki ıslaklık ve toz, cilanın düzgün yayılmasını engeller ve kullanım ömrünü kısaltır. Eğer yüzeyde daha önce Polimer Cila uygulandıysa, işlemden önce eski cilayı cila sökücü ile temizlemeniz gerekmektedir. Polimer cila, uygulanacak alana kısa aralıklarla dökülür ve yüzeye  ’S’ şeklinde bezle hareketler yapılarak yedirilir. Uygulanma bittiğinde cila kurumaya bırakılır. Cila kururken kesinlikle üzerine basılmaması gerekir. Cila kuruduktan sonra aynı işlemi üste üst 3-4 defa uygulanır. İstenilen sonuca ulaşana kadar işlem sayısı arttırılabilir. Cilanın kuruması yüzeye göre 2-3 saate alabilir. Ancak en az 1 gün boyunca cilalanmış alanına fazla baskı uygulamayınız.

Kristalize Mermer Cilalama

Kristalize Mermer Cilalama işlemi, Polimer cilaya göre daha maliyetlidir ve özel ekipmanlar ister. Ekipmanların ve cilanın doğru kullanımı için deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Cilalanacak yüzey, işlemden önce iyice temizlenmelidir. Cila makinesine cila pedi (Çelik Yünlü Ped) takılır. Cilalanacak zemine sprey şişeden Kristalize Mermer Cilası uygulanır ve cila makinesiyle zemindeki cilanın üzerinde cila kuruyana kadar gezilir. Bu işlem tüm cilalanacak yüzey üzerine 1 kat uygulanır. Cilalama işlemi bittiğinde makine pedi değiştirilir ve beyaz keçe pediyle zemin temizlenir ve parlatılır. Bu işlem istenilen sonuç elde edinceye kadar devam edilir. Cilama işlemi bittikten sonra insan trafiğine açılabilmesi için beklemenize gerek yoktur.

Mermer Cilalama Fiyatları

Mermer Cilalama Fiyatları uyguladığınız yüzeyin büyüklüğü ve kullandığınız malzeme ile farklılık gösterebilir. Şunu unutmayınız ki; Polimer Mermer Cilalama daha ucuzudur ve daha kolay uygulanır. Ancak sık sık tekrarlanması gereken bir ciladır ve uzun ömürlü değildir. Kristalize Mermer Cilama daha maliyetledir ve daha uzun sürede uygulanır. Uzun ömürlüdür ve tekrarlanacağı zaman Polimer Cila gibi sökülme işlemi yapılması gerekmez. Üst üste uygulayabileceğiniz bir ciladır.

Polimer Cila fiyatları Litresi 100 tl ile 200 tl arasında değişkenlik gösterirken, Kristalize Cila fiyatları Litresi 300 tl ile 500 tl arasında değişiklik gösterir. Unutmamalıdır ki Kristalize Cila işlemi için deneyimli kişiler, makineler ve zaman gereklidir bu yüzden maliyeti artmaktadır. Mermer cilası ve uygulama işlemleri dahil fiyat almak için Kale Temizlik Şirketimizi 7/24 araya bilirsiniz.

Mermer Temizliği

Mermer Temizliği, oldukça önemli bir konudur. Düzgün ve düzenli yapılması, mermerinizin dayanıklılığını ve görünüşünü korumasını sağlar. Mermer, yapısı gereği yumuşak bir taştır ve aside karşı dayanıksızdır. Aynı zamanda gözenekli bir yapısı olduğundan, cilalama işlemi yapılmadığında, dökülen sıvılar yüzey üzerinde leke bırakabilir. Bu yüzden narenciye meyve ve meyve sularına, şarap ve türevlerine, kahve ve çay gibi sık kullanılan içeceklere dikkat edilmeli ve döküldüğü taktirde bekletilmeden temizlenmelidir. Temizleme işlemi yumuşak olmalıdır, sabunlu veya amonyaksız deterjanla yüzey temizlenebilir. Yumuşak bir taş olduğundan dolayı çizilmeye ve darbelere karşı çok dirençli değildir.

Evde Mermer Cilalama

Evde Mermer Cilalama işlemi için uygun ortam hazırlanmalıdır. Cilalanacak yüzey üzerindeki bütün eşyalar kaldırılmalı, kaldırılamıyorsa ciladan korunacak şekilde kaplanmalıdır. Cilama işlemi sırasında ve sonrasındaki kuruma sürecinde insan ve hayvanların cilalama ortamından uzak tutulması gerekmektedir. Cilama işleminin yapılacağı yer iyi havalandırıldığından emin olunmalıdır.

Cila içerisinde kimyasallar bulundurduğundan fazla solunmaması, özellikle çocukların ve hayvanların tarafından ulaşılamayacağı bir yerde tutulmalıdır. Bedenle temasından kaçınılması dikkat edilmelidir. Cila işlemi sırasında koruyucu ekipmanlar kullanılmalıdır. Çocuklara ve hayvanlara ekstra dikkat edilmelidir. Mümkün olduğunca cilalama çalışması süresinde çocukların ve hayvanların evden uzakta tutulması, istenmeyen durumlar oluşmaması için önlem alınmalıdır. Herhangi bir istenmeyen durum sonrasında bekletilmeden doktora gidilmelidir.

Elle Mermer Cilası Nasıl Yapılır?

Elle Mermer Cilası nasıl yapıldığı sorusu çokça sorulmaktadır. Elle yapabileceğiniz cilalama polimer ciladır çünkü; kristalize mermer cilama işlemi ekipman ve tecrübe istemektedir. Polimer Cila için cila malzemesi ve nemli paspas yeterli olacaktır.

Mermer Silim ve Parlatma Fiyatları

Mermer Silim ve Parlatma Fiyatları mermerin metrekaresine göre ve kullandığınız malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Metrekare başına 50 tl ile 150 tl arasında ücretlendirme söz konusudur. Büyük mermer alanlarını şirketler tarafından yapılmasını tercih etmek, hem maliyeti düşürür, hem de mermerin profesyonel bakım görmesini sağladığı için mermerin kullanım ömrünü uzatır.

Kale Temizlik Şirketi olarak İstanbul’da tüm ilçe ve semler için Mermer Cilalaması hizmeti verilmektedir. Süt ( Polimer ) ve Kristalize cilama talepleriniz için bizleri her zaman araya bilirsiniz. 0212 909 28 14 nolu telefonumuz 7/24 talepleriniz için çağrılarınıza cevap vermektedir.

Yorum Yap - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*